doradztwo finansowe dla firm Starszy, mniej atrakcyjny mężczyzna może zrekompensować jego "niedociągnięcia" przejmując "trofeum żony", który zwiększy postrzeganej wartości mężczyzny, gdy inni widzą go z atrakcyjną, młodą kobietą.

Innym przykładem jest sytuacja, gdy długoterminowe bezrobotny może negatywnie postrzegane przez potencjalnych pracodawców, nawet jeśli są one wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych, jak ludzie będą automatycznie przypisują ich brak zatrudnienia w pewnej wrodzonej winy lub słabości charakteru, a nie ze względu na sytuację zewnętrzną.listonoszki skórzane W tym samym czasie, ktoś, kto wydaje się być duże zapotrzebowanie, a prezes dużej firmy, na przykład, może bez trudu przyciągnąć lepszych ofert pracy i większe pakiety wynagrodzenia, nawet jeżeli jego / jej wydajność jest rzeczywiście raczej nijakie. "Sukces przyciąga sukces", tak się mówi, a kiedy pojawiają się ludzie, sukces, to inni ludzie podświadomie szukać innych czynników pozytywnych wyjaśnić sukces tej osoby, i wychodzą swoje wady.

doradztwo finansowe dla firm

4. Urząd Reguła: Ludzie są bardziej skłonni wierzyć, przestrzegać zaleceń lub kierunki ktoś ich zdaniem jest ekspertem w jakiś sposób, nawet jeśli ich wiedza jest w zupełnie innym obszarze na jedną, która wymaga decyzji. Posiadanie Dr przed swoim nazwiskiem, lub doktorat po to również zwiększyć postrzeganą władzę, nawet jeśli nie jest to istotne. Innym sposobem wykazania organowi, jest przez zewnętrznych symboli, nawet jeśli nie są one poparte niczym; symbole statusu w postaci tytułów, ubrań, samochodów, domów (nawet kody pocztowe) są częścią.

doradztwo finansowe dla firm

5. "Odrzucenie-A-Retreat" Zasada: Zasada ta opiera się głównie na presji społecznej, która popycha ludzi do odwzajemnienia przysługi. Prosząc o ekstremalnej wniosek, który na pewno zostanie odrzucone, będzie można śledzić z mniejszym życzenie - ten, który chciał przez cały czas - co będzie bardziej prawdopodobne, aby zostać przyjęty.

Artykuł dzięki: http://ogrodytarnow.pl/pl/oferta